Pielgrzymka do Warszawy

DSC0122422 września, godz. 7.45 – z parkingu przy kościele wyruszamy na pielgrzymkę do grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, przy parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Inicjatorem pielgrzymki jest ks. Proboszcz wraz
z parafialną grupą Żywego Różańca. Droga upływa nam na modlitwie różańcowej, śpiewie oraz rozmowach. Dopiero w centrum stolicy tempo podróży spada ze względu na zatłoczone warszawskie ulice. Dojeżdżamy na miejsce kilka minut przed południem, a więc planowo. O godz. 12 odprawiamy mszę św.
w intencji pielgrzymów i wszystkich parafian prosząc błogosławionego męczennika o wstawiennictwo. Przewodniczy ks. Proboszcz. Po mszy św.
w Litanii do bł. ks. Jerzego zawierzamy raz jeszcze wszystkie te intencje
i całujemy relikwie błogosławionego. Następnie udajemy się do muzeum ks. Jerzego, które mieści się w podziemiach sanktuarium na Żoliborzu. Przewodnik, który nas oprowadza czyni to z wielkim zaangażowaniem i przejęciem, co sprawia, że dużo bardziej ten czas przeżywamy. Z zadumą widoczną na twarzach opuszczamy to, jakże wymowne miejsce, niektórzy raz jeszcze idą przed grób ks. Jerzego, inni kupują pamiątki. Po tym czasie „dla ducha” przychodzi teraz czas dla ciała. Obiad upływa nam na rozmowach, niektórzy wspominają wydarzenia sprzed lat – zaginięcie ks. Jerzego i wszystko, co potem miało miejsce.

Kolejnym punktem programu jest zwiedzanie Warszawskiej Starówki. Rozpoczynamy oczywiście od Zamku Królewskiego, katedry św. Jana Chrzciciela, następnie „zaglądamy” do Syrenki, by potem przejść Krakowskim Przedmieściem nawiedzając kościoły przy nim będące. O godz. 17.00 wyruszamy w drogę powrotną. Czytamy fragmenty książki o ks. Jerzym, modlimy się różańcem, rozmawiamy… Pełni wrażeń i dobrego ducha szczęśliwie docieramy do Częstochowy, dziękujemy Bogu i ludziom za dobry dzień. A Żywy Różaniec i ks. Proboszcz myślą już o następnej pielgrzymce, na którą Ciebie tez zapraszamy…

Zdjęcia z wycieczki