Archiwa tagu: Paweł

Wieczornica poświęcona Janowi Pawłowi II podziękowanie za kanonizację.

10269999_687465177966642_331623711_nKatolickie Stowarzyszenie Młodzieży pragnie zaprosić każdego na wieczornicę poświęconą Janowi Pawłowi II jako podziękowanie za dar kanonizacji. Odbędzie się ona 26 kwietnia o godz. 20:00 w Parafia pw. NMP Zwycięskiej (ul. Słowackiego 19/21). Po wieczornicy będzie możliwość ucałowania RELIKWII JANA PAWŁA II. Całość zakończymy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.

 

Link do wydarzenia na Facebooku 

Przedstawienie o Janie Pawle II

W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33 przygotowały piękne przedstawienie
o młodzieńczych latach Jana Pawła II. Bardzo gorąco dziękujemy młodym artystą oraz paniom nauczycielkom za przedstawienie nam sylwetki młodego Papieża jak i jego rodziny.

Zdjęcia z tego przedstawienia dostępne są w Galerii.


Dziś dokonujemy uroczystego zawierzenia:

Dzisiaj po każdej Mszy św. dokonujemy uroczystego zawierzenia naszej parafii Bogu i Matce Najświętszej. Księga Zawierzenia będzie wyłożona na stoliku z tyłu kościoła; w dni powszednie w dolnym kościele. W Uroczystość NMP Królowej Polski, w dniu 3 maja, odbędzie się na Jasnej Górze narodowe dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. W to patronalne święto Archidiecezji Częstochowskiej chcemy jako Kościół Częstochowski pielgrzymować na Jasną Górę, by wraz z całą Polską dziękować za dar Św. Jana Pawła II. Wyrazem naszego dziękczynienia, a zarazem przygotowania do kanonizacji są nasze parafialne Księgi Zawierzenia, które w dniu 3 maja 2014 r. chcemy złożyć na Jasnej Górze.

Artykuł o Roku Zawierzenia w AC 

Ogłoszenia Parafialne i Intencje Mszalne na najbliższy tydzień dostępne są w zakładce Parafia.