Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16 czerwca 2019 r.

 

  1.  W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Bożym Ciałem. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 16.00. Po mszy św. o godz. 16.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa przejścia procesji: Kościół, Ogińskiego, Zana, Słowackiego, Ogińskiego, Kościół. Konstrukcje ołtarzowe i inne gotowe elementy dekoracyjne można  przygotować w środę o godz. 18.30. Natomiast przeniesienie tych konstrukcji będzie w czwartek o 10.00. O przygotowanie liturgii eucharystycznej i włączenie się w uroczystą procesję  prosimy grupy i zespoły duszpasterskie: dzieci, młodzież i starszych, dziewczynki i chłopców z klas II i III, dziewczynki sypiące kwiaty, Służbę Liturgiczną, Akcję Katolicką, Żywy Różaniec, SNE. Wszystkie dziewczynki z klas II i III zapraszamy na próbę sypania kwiatków, która odbędzie się w środę o godz. 17.00 przed kościołem. Zachęcamy i prosimy o udekorowanie trasy procesji, okien i balkonów naszych mieszkań. Prosimy także mieszkańców tych ulic, aby w miarę możliwości na czas procesji przestawili samochody w inne miejsca. Dziękujemy za zrozumienie. Udział w procesji przypomina nam, że jesteśmy Ludem Bożym pielgrzymującym do domu Ojca w niebie. Jest też aktem publicznej czci dla Chrystusa utajonego w Eucharystycznej Hostii i publicznym wyznaniem wiary. W oktawie Bożego Ciała  procesja eucharystyczna wokół kościoła w czasie nabożeństwa czerwcowego. Przystąpmy do sakramentu pokuty w dniach przed uroczystością Bożego Ciała.

 

  1.   Wykorzystajmy kolejne dni czerwca, by poprzez udział w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.30, być jeszcze bliżej Jezusowego Serca, pełnego Bożej    miłości.

 

  1. Dzisiaj  w naszej parafii koncert scholii muzycznej Domine Jesu o godz. 19.00. O godz. 18.00 msza św. w intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii.

 

  1.  Dzisiaj na sumie będziemy obchodzić 73 rocznicę powrotu rodzin polskich z zsyłki na Sybir i 13 rocznicę odsłonięcia tablicy pamiątkowej na kościele.

 

  1. W poniedziałek o godz. 18.30 ostatnie przed wakacjami spotkanie dla klas VII z racji przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

  1. W przyszłą niedzielę na sumie złożymy życzenia imieninowe ks. Janowi i Pawłowi, a w kolejną niedzielę 30 czerwca ks. Jakubowi.

 

  1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na ławki w dolnym kościele. Za składane ofiary na rzecz naszej parafii wyrażamy wszystkim ofiarodawcom dobrodziejom serdeczną wdzięczność.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a zwłaszcza naszej Niedzieli. Życzymy   błogosławionego i pełnego radości nowego tygodnia.

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.