Ogłoszenia

Informacje duszpasterskie

Trzecia Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019 r.

 

 1. Z kalendarza liturgicznego:

–  poniedziałek – wsp. św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

–  czwartek – wsp. św. Jana Bosko, prezbitera,

–  sobota – święto Ofiarowania Pańskiego,

 

 1. Dzisiaj (ostatnia niedziela stycznia) przypada Dzień Pomocy Chorym na trąd.

 

 1. W sobotę (2 lutego) – Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Uroczyste poświęcenie gromnic odbędzie się podczas każdej mszy św. Msza św. o godz. 7.00 i 9.00 będzie w dolnym kościele, a wieczorowa o 18.00 w górnym.

 

 1. W sobotę  Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego. Módlmy się w tym dniu o nowe powołania do zakonów i instytutów. Ofiary składane do skarbony w tym dniu przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

 

 1. Dzieci z klas trzecich będą mogły poświęcić świece 3 lutego (niedziela) o 10.30. Obecność obowiązkowa ze świecami chrzcielnymi.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 9.00.

 

 1. W piątek spowiedź dla dzieci, młodzieży  i dorosłych od 17.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę na mszy św. o 12.00 złożymy Księdzu Błażejowi życzenia imieninowe.

 

 1. Opłatek dla Żywego Różańca we środę i piątek. W środę róże pani: Bodzioch, Szymańskiej i Stryjewskiej, a w piątek pań: Chrapek, Prudło, Grabarczyk oraz pana Kusy i Bisia.
 2. W sobotę 2 lutego o godz. 10.00 zbiórka dla kandydatów na ministrantów.

 

 1.  1 lutego o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie dla osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc.

 

 1. W ostatnią niedzielę zbiórka na ekrany wyniosła 5680 zł. Serdeczne Bóg zapłać składamy za każdą złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii.

 

 1.  Dziękujemy darczyńcom za ofiarowanie nowych 14 ornatów w kolorze białym i zielonym. Zgodnie z obietnicą pamiętamy o nich w modlitwie na mszy św. nowennowej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę.

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.