Ogłoszenia

Informacje duszpasterskie

  1. Niedziela Adwentu – 01.12.2019 

 

 

  • Dzisiaj rozpoczął się adwent, liturgiczny czas przed świętami Bożego Narodzenia, a jednocześnie czas wyczekiwania na ostateczne przyjście Pana. W adwencie tradycyjnie odprawiana jest msza święta wotywna o Najświętszej Maryi Pannie, zwana roratami. W naszym kościele msza święta roratnia będzie o godz. 6.45 dla dorosłych, a o 18.00 dla dzieci. W dni powszednie msze św. odprawiane są w dolnym kościele. Dla dzieci przygotowane są książeczki z obrazkami do wklejania. Zachęcamy do systematyczności, która będzie nagrodzona. W poniedziałek na pierwszych roratach o 18.00 dzieci otrzymają te książeczki. 

 

 

 

  • W okresie Adwentu codziennie od godz. 15.00 do mszy św. wieczorowej w dolnym kościele będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian do wstępowania na chwilę adoracji. Adorację rozpoczniemy już dzisiaj.

 

 

 

  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w piątek rozpoczynając o godz. 9.00. Można spowiedź rekolekcyjną uznać za pierwszopiątkową. 

 

 

 

  • W przyszłą niedzielę 8 grudnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Rekolekcje zakończą się mszą św. dla wszystkich 10 grudnia, czyli we wtorek o godz. 18.00. Poniedziałek będzie dniem spowiedzi. Dokładny plan rekolekcji w gazetce, w gablotach, na stronie internetowej i na drzwiach kościoła. Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Jóźwik z Kętrzyna na Mazurach. 

 

 

 

  • 8 grudnia w niedzielę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. 

 

 

 

  • W niedzielę 8 grudnia o 10.30 dzieci z klas trzecich otrzymają poświęcone medaliki. 

 

 

 

  • W środę o 19.00 katecheza przedchrzcielna. 

 

 

 

  • 6 grudnia w piątek wyjazd kandydatów do bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej na rekolekcje. Zbiórka przed kościołem o godz. 15.30.

 

 

 

  • Zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy mogliby zaangażować się w doręczanie opłatków na stół wigilijny, które dzisiaj na mszach św. poświęcamy. Prosimy o zgłaszanie się chętnych osób z poszczególnych bloków. Można po mszy św. zabrać listy i opłatki. Są na plebanii przy refektarzu. Zbierane przy tej okazji ofiary przeznaczone są na opłacenie ogrzewania. Polecam tę sprawę waszej życzliwości i ofiarności, jednocześnie dziękując za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii.  

 

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.