Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 r

 

  1. Pośród wszystkich świąt i uroczystości roku kościelnego najważniejsza jest uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Chrystus żyje i śmierć nie ma już nad Nim władzy. „Pan zmartwychwstał, jak przepowiedział”. Dla każdego z nas ta wiadomość jest fundamentem wiary i źródłem radości. Życzymy wszystkim wiernym radosnego przeżywania  Świąt Wielkanocnych, by prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa przenikała całe życie wypełniając je nadzieją. Niech Zmartwychwstały Chrystus udzieli wszystkim łaski pokoju, nadziei i radości.

 

PODZIĘKOWANIE

 

  1. Całej wspólnocie parafialnej wyrażamy serdeczne podziękowanie za liczny udział w nabożeństwach Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty, a także w adoracji. Bóg zapłać za przygotowanie wystroju kościoła do liturgicznego przeżywania tych wielkich dni, za przygotowanie ciemnicy i grobu, za dekorację kwiatami; paniom utrzymującym czystość kościoła za ich trud; Błażejowi i Pawłowi z ekipą za wytrwałą i odpowiedzialną posługę zarówno przy dekoracji jak też liturgii, katechetkom, wspólnotom parafialnym; Panu organiście Kamilowi z kwartetem, scholi młodzieżowej, Żywemu Różańcowi, Akcji Katolickiej, Firmie pani Sobolskiej,  Liturgicznej Służbie Ołtarza za modlitwę i pełnienie posługi. Dziękuję Szkole Nowej Ewangelizacji za sprzątanie kościoła i wszelką pomoc. Dziękujemy ofiarodawcom za jałmużnę wiekopostną i produkty spożywcze złożone w Wielką Sobotę. W szczególny sposób składam kapłańskie podziękowanie moim współpracownikom księżom wikariuszom Jakubowi i Błażejowi, a także Księdzu Janowi, Pawłowi i Łukaszowi i wszystkim księżom, którzy w Wielkim Poście, zwłaszcza w czasie rekolekcji szkolnych i parafialnych służyli w naszym kościele. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przeżyciu tych uroczystości jeszcze raz: Bóg zapłać.

 

  1. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny msze św. odprawiać będziemy według porządku niedzielnego. W tym dniu tacą zbieraną podczas mszy św. wspomagamy KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II Krakowie.

 

  1. Dni w oktawie Wielkanocy są jak jeden świąteczny dzień, wobec tego w najbliższy piątek nie ma  postu.

 

  1. W przyszłą niedzielę święto Miłosierdzia Bożego. Nowennę do Miłosierdzia kontynuować będziemy w tym tygodniu po mszy św. o godz. 18.00 przez odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego, aby przygotować się do tej uroczystości. O godz. 15.00 SNE zaprasza na Godzinę Miłosierdzia. W tym dniu tradycyjna zbiórka do skarbony  na potrzeby i działalność Diecezjalnej „Caritas”.

 

  1. Wszystkim Wam, Waszym Rodzinom i Gościom z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy najlepsze, z serca płynące życzenia, obfitości łask Bożych, prawdziwej radości, dobrego zdrowia i długich, szczęśliwych lat życia w pokoju z Bogiem i braćmi. Chrystus Zmartwychwstał – prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

 

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.