Ogłoszenia

 

Informacje duszpasterskie

1 Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

 

  1. Dzisiaj rozpoczął się adwent, liturgiczny czas przed świętami Bożego Narodzenia, a jednocześnie czas wyczekiwania na ostateczne przyjście Pana. W adwencie tradycyjnie odprawiana jest msza święta wotywna o Najświętszej Maryi Pannie, zwana roratami. W naszym kościele msza święta roratnia będzie o godz. 6.45 dla dorosłych, a o 18.00 dla dzieci. W dni powszednie msze św. odprawiane są w dolnym kościele. Dla dzieci przygotowane są książeczki z obrazkami do wklejania. Zachęcamy do systematyczności, która będzie nagrodzona. W poniedziałek na pierwszych roratach o 18.00 dzieci otrzymają te książeczki.

 

  1. W okresie Adwentu codziennie od godz. 15.00 do mszy św. wieczorowej w dolnym kościele będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian do wstępowania na chwilę adoracji. Adorację rozpoczniemy już dzisiaj.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych, zaczynając od godz. 9.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę 9 grudnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Rekolekcje zakończą się mszą św. dla wszystkich 11 grudnia, czyli we wtorek o godz. 18.00. Poniedziałek będzie dniem spowiedzi. Dokładny plan rekolekcji w gazetce, w gablotach, na stronie internetowej i na drzwiach kościoła. Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz Dyktyński – ojciec duchowny WSDACz.

 

  1. 8 grudnia w sobotę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 6.45, 9.00 i 18.00.

 

  1. W niedzielę 9 grudnia o 10.30 dzieci z klas trzecich otrzymają poświęcone medaliki.

 

  1. W środę o 19.00 katecheza przedchrzcielna.

 

  1. Zwracam się z prośbą do wszystkich, którzy mogliby zaangażować się w doręczanie opłatków, które dzisiaj na mszach św. poświęcamy. Prosimy o zgłaszanie się chętnych osób z poszczególnych bloków. Można po mszy św. zabrać listy i opłatki. Są na plebanii przy refektarzu. Zbierane przy tej okazji ofiary przeznaczone są na opłacenie ogrzewania. Polecam tę sprawę waszej życzliwości i ofiarności, jednocześnie dziękując za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii.  

Dodaj komentarz

WordPress spam zablokowany CleanTalk.