XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000

Przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu

Już dziś możemy potwierdzić, że podczas tegorocznego Spotkania lednickiego ludzie będą nawzajem myć sobie nogi. Niewykonalne? Niemożliwe?

Nic podobnego! Każdy uczestnik otrzyma ręcznik i wodę i na znak miłosierdzia względem bliźniego wszyscy będą poproszeni o umycie sobie nawzajem nóg.

Tak o tym wyjątkowym goście miłosierdzia mówi o. Mateusz Kosior – duszpasterz Wspólnoty LEDNICA 2000:

Gest mycia nóg to gest Pana Jezusa względem uczniów, który możemy obserwować podczas liturgii Wielkiego Czwartku. Na Lednicy po drugiej części Spotkania zatytułowanej „Prawdziwe Spojrzenie na siebie i innych” uczestnicy będą mogli nawzajem umyć sobie nogi. Będzie to odpowiedź na świadectwa dawane podczas Spotkania, m.in. przez siostry Misjonarki Miłości, które codziennie pochylają się nad cierpiącymi. Podczas Spotkania będą rozdawane specjalnie przygotowane ręczniki i woda. Do tego gestu pragniemy zachęcić wszystkich uczestników. Bez względu na wszystko.

Przypomnijmy: do Spotkania Młodych na Polach Lednickich zostały tylko 22 dni! To niewiarygodne, że zaledwie chwilę temu opuszczaliśmy Pola Lednickie niesieni zawołaniem ,,Idź i kochaj”. W spotkaniach z innymi odkryliśmy jednak szybko, jak niewystarczająca jest nasza miłość. Mieszał się w nas entuzjazm ze zniechęceniem, spowodowanym niepowodzeniami. Często słyszeliśmy też i odczuwaliśmy ze strony innych, że jesteśmy niewystarczający. Jak wtedy ocalić tęsknotę miłości i nie zagubić sensu życia?

Już za kilka tygodni będziemy nakłaniać młodych do spojrzenia w prawdziwe oblicze Boga, które będą mogli dostrzec obserwując swe odbicie w Jego Twarzy w Zwierciadle Prawdziwego Spojrzenia, które otrzyma każdy uczestnik Spotkania. 2 czerwca na Lednicy będziemy wspólnie odkrywać jak cenni jesteśmy w oczach Bożych. Tylko odkrywając i przyjmując miłość Boga, możemy stawać się bezinteresownym darem dla innych. Można powiedzieć, że tegoroczne Spotkanie będzie podróżą w głąb siebie, poszukiwaniem swojego Jestem i tylko ktoś zachwycony wielkością daru człowieczeństwa może ten zachwyt przekazywać innym.

„Młodzi ludzie powiedzieli nam, że stoją przed różnymi wymaganiami, że ciągle są jacyś niewystarczający. Inni mówią im, że powinni być tacy, tacy i tacy… dlatego 2 czerwca spotkamy się na Polach Lednickich pod hasłem JESTEM.”

Zwierciadło Prawdziwego Spojrzenia – posłuży do spotkania ze spojrzeniem Boga. Tylko przeglądając się w obliczu Pana Jezusa, odkrywamy jacy naprawdę jesteśmy. “Jestem” – drogi w Bożych oczach, nabieram wartości, bo Bóg mnie miłuje.

Świeca – to symbol światła i pokoju. Jak co roku na Polach Lednickich rozbłysną dziesiątki tysięcy świec. Jest to znak płonącej wiary.

Goście Spotkania

Zaproszenie na XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 przyjęli:

– Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda
– abp Wojciech Polak – Prymas Polski (celebrans Mszy Świętej)
– bp Grzegorz Ryś (kazanie)
– Misjonarki M

„Ty jesteś Drogą” to hymn tegorocznego XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000.

Serdecznie zapraszamy do posłuchania piosenki na kanale Siewców Lednicy: https://www.youtube.com/watch?v=VvQI_Zwrbac

Teledysk już wkrótce!

Nic lepiej nie oddaje klimatu Spotkań na Polach Lednickich niż obraz i muzyka. Dlatego specjalnie dla Was przygotowaliśmy spot promujący tegoroczne Spotkanie, abyście mogli w swoich domach przypomnieć sobie lub dowiedzieć się jak jest naprawdę na Polach Lednickich, kiedy są wypełnione po brzegi dziesiątkami tysięcy ludzi:

https://www.youtube.com/watch?v=mGImz3DgG0I

Program Spotkania

8.00 Otwarcie Pól Lednickich

Spowiedź

12.00 Anioł Pański

Konferencja

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

17.00 Rozpoczęcie XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000

Część I: JESTEM – jak patrzy na mnie Jezus

Część II: JESTEM – prawdziwe spojrzenie na siebie i innych

20.00 Eucharystia

Godzina św. Jana Pawła II: Ojciec naszej wolności

Część III: JESTEM – nowe narodziny

23.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu

23.45 Wybór Chrystusa jako jedynego Pana i Zbawiciela

24.00 Przejście przez Bramę III Tysiąclecia

Po więcej informacji zapraszamy na www.lednica2000.pl!

Artykuł pochodzi z portalu gosc.pl (info admin)