Parafialna pielgrzymka do ZIEMI ŚWIĘTEJ; termin: 03.03-10.03.2019 r.

 

 

 

1.Dzień: WROCŁAW – TEL AWIW – JAFA – CEZAREA – HAJFA – TYBERIADA

Zbiórka na lotnisku we Wrocławiu  na dwie godziny przed wylotem. Odprawa biletowo – paszportowa i bezpośredni lot do Tel Awiwu . Przylot na lotnisko Ben Guriona. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Przejazd do Tel Awiwu. Zwiedzanie starej części miasta- Jafy. Przejazd nadbrzeżną równiną do Cezarei, gdzie znajduje się Herodiański akwedukt. Przejazd do Hajfy, wjazd na górę Karmel, gdzie znajduje się Kościół Stella Maris. Następnie przejazd do Tyberiady. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

2.Dzień: KANA GALILEJSKA – NAZARET – GÓRA TABOR

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Kany Galilejskiej, wizyta w Kościele Franciszkanów miejsca pierwszego cudu Chrystusa. Wizyta w Nazarecie, zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania, przejście do Kościoła św. Józefa. Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor i zwiedzanie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Powrót do hotelu na kolację oraz nocleg.

3.Dzień: TABGHA – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – JEZIORO GALILEJSKIE

Śniadanie w hotelu. Rozpoczęcie dnia wizytą w kościołach w okolicy Jeziora Galilejskiego: przejazd do Tabghy, miejsca cudu rozmnożenia chleba i ryb, Kościół Prymatu św. Piotra. Następnie przejazd północnym brzegiem jeziora do Kafarnaum, kolejno na Górę Błogosławieństw, rejs drewnianą łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do hotelu w Betlejem na kolację oraz nocleg.

4.Dzień: BETLEJEM – EIN KAREM

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Kościół św. Katarzyny, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Następnie wizyta w Ein Karem w Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety  oraz  Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu w Betlejem na kolację oraz nocleg.

5.Dzień: JERYCHO – MORZE MARTWE

Śniadanie w hotelu. Przejazd na Pustynię Judzką (panorama pustyni) i Jerycho z widokiem na Górę Kuszenia. Kolejno przejazd nad rzekę Jordan do miejsca Chrztu Pana Jezusa. Na koniec dnia podróż nad Morze Martwe i czas na odpoczynek i kąpiel w Morzu Martwym oraz kąpiele błotne. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja, nocleg.

6.Dzień: GÓRA OLIWNA – JEROZOLIMA 

Śniadanie w hotelu. Wizyta na Górze Oliwnej, zwiedzanie Kościoła Pater Noster (Ojcze Nasz),Kaplica Wniebowstąpienia. Następnie przejście do kościoła klasztornego Dominus Flevit, przejście obok Cmentarza Żydowskiego. Kolejno punktem zwiedzania jest Bazylika Agonii (zwana także Kościołem Wszystkich Narodów) przy której znajduje się Ogród Oliwny – Getsemani. Przejście do Kościoła Grobu Najświętszej Marii Panny, położonego w dolinie Cedronu, pomiędzy Wzgórzem Świątynnym a Górą Oliwną. W kościele tym znajduje się grób Marii z Nazaretu, matki Jezusa. Następnie przejście Drogą Krzyżową „Via Dolorosa” do Bożego Grobu w Bazylice Grobu Świętego. Powrót do hotelu w Betlejem na kolację oraz nocleg.

7.Dzień: JEROZOLIMA – GÓRA SYJON – TEL AWIW

Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do Jerozolimy na Górę Syjon, gdzie znajduje się Kościół św. Piotra „In Gallicantu”. Następnie udamy się do Wieczernika oraz Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Przejście pod Ścianę Płaczu. Na koniec pobytu w Jerozolimie przejście do Bożego Grobu. Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odprawa biletowo – paszportowa, wylot do Wrocławia.

8.Dzień: WROCŁAW:  Przylot do Wrocławia. Zakończenie pielgrzymki.

Cena pielgrzymki zawiera: Bilet lotniczy: Wrocław – Tel Awiw – Wrocław, opłaty lotniskowe, transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania, zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych  w hotelach  3 gwiazdkowych – zgodnie z programem pielgrzymki (zakwaterowanie: 2 noclegi w Tyberiadzie + 4 noclegi w Betlejem), Wyżywienie: 2 posiłki dziennie (kolacja, śniadanie), udział w programie imprezy, ubezpieczenie: KL 30.000 EURO, NNW 15.000 PLN, Bagażu 1.000 PLN, CP – chorób przewlekłych.

Cena pielgrzymki (3170 zł.) nie zawiera:  Obligatoryjnie należy posiadać kwotę 140 USD. Kwota ta nie podlega rozliczeniu     i obejmuje: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, napiwki dla kierowców, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania, system słuchawkowy oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu.

Cena nie zawiera również: wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie oraz przejazdu na lotnisko we Wrocławiu oraz powrotu .

Uwaga: Program jest ramowy i może ulec zmianie. W każdym dniu pielgrzymki zostanie zorganizowana Msza Święta. Dopłata do pokoju 1 osobowego – 180 USD.

 

Pielgrzymka do Ziemi Świętej to tak naprawdę przepiękne rekolekcje w drodze. Być w miejscach życia i działania Jezusa Chrystusa – spotkać Go właśnie tam…

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 5 września 2018 roku o godz. 18.45 w naszej parafii. Obecność na tym spotkaniu nie jest deklaracją wyjazdu, można po prostu przyjść by posłuchać i dopiero podjąć decyzję. Szczegółowych informacji udziela ks. Jakub, u niego także wstępnie można zapisać się na pielgrzymkę. Istnieje możliwość wpłat ratalnych.                             ZAPRASZAMY