Komunikat w sprawie Mszy Świętych niedzielnych

Komunikat w sprawie mszy świętych niedzielnych (15 marca) w naszym kościele oraz funkcjonowania parafii w czasie zagrożenia epidemicznego:

Zgodnie z rozporządzeniem Premiera o zakazie zgromadzeń powyżej 50 osób, informujemy, że msze święte będą w naszym kościele odbywać się zasadniczo w górnym kościele. W razie przekroczenia dozwolonej ilości osób, udostępnimy równolegle dolny kościół, w którym odbędzie się transmisja mszy z kościoła górnego. Tam również kapłan będzie rozdzielał Komunię świętą.

Pragniemy, zachowując zasady wszelkiego bezpieczeństwa, wyjść na przeciw potrzebom duchowym naszych parafian, by bez obaw o własne zdrowie, mogli spotkać się z Panem Jezusem w tajemnicy Słowa i Eucharystii.

Zapewniamy o zachowaniu zasad higieny. Kościół jest dokładnie posprzątany i wywietrzony.

Przypominamy równocześnie o dyspensie ks. Arcybiskupa od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej (zasady dyspensy i jej treść są umieszczone w oddzielnym poście poniżej).

Decyzję o uczestnictwie we mszy świętej pozostawiamy rozeznaniu własnego sumienia i roztropności.

WAŻNE!

Dla tych, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli uczestniczyć we mszy świętej, będziemy transmitować ON-LINE wszystkie msze z naszego kościoła na stronie parafialnej i na Facebooku. (Dokładniejsze informacje podamy w najbliższym czasie).

Z racji bezpieczeństwa na najbliższy czas zawieszamy wszelkie spotkania grup formacyjnych i spotkania rodziców wraz z dziećmi komunijnymi.

Przypominamy o tym, że każdego dnia w dolnym kościele istnieje możliwość osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu (Od 15.00 do 18.00). Niech Jezus obecny w Eucharystii, będzie dla nas umocnieniem.

Msze święte w tygodniu bez zmian.

Zawsze podczas mszy istnieje możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

Rekolekcje szkolne i parafialne zostają decyzją ks. Arcybiskupa odwołane. W sprawie spowiedzi wielkanocnej udzielimy odpowiednich informacji w stosownym czasie.

Kancelaria parafialna będzie otwarta w stałych godzinach. Prosimy jednak o roztropność. Sprawy drugorzędne radzimy odkładać na później lub komunikować się z parafią drogą telefoniczną bądź internetową. Jesteśmy do Waszej dyspozycji.
Intencje mszy świętych można zamawiać w zakrystii.

O wszelkich zmianach będziemy Was informować na bieżąco.

Zachęcamy, by w osobistej modlitwie zawierzać się w tym trudnym czasie pod opiekę naszej patronki NMP Zwycięskiej. Niech Ona ma nas wszystkich w swojej macierzyńskiej opiece.

Z darem modlitwy: Wasi duszpasterze.