Ekstremalna Droga Krzyżowa

Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie!

W piątek 7 kwietnia, tuż przed Niedzielą Palmową już po raz piąty wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jej uczestnicy pokonają podczas całonocnego marszu ponad 40 km z przerwami na rozważanie stacji Drogi Krzyżowej.

Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych.

Prawdziwe spotkanie z Chrystusem pośrodku zmagania i wysiłku sprawia, że zmieniamy sposób widzenia świata, siebie, drugiego człowieka. Ludzie odkrywają w swoim sercu siłę i odwagę by wypłynąć na głębię.

Żadne zdjęcia ani filmy nie oddadzą tego, co dzieje się  w sercach uczestników,  w środku nocy na ścieżkach EDK. Prawdziwy wymiar Ekstremalnej Drogi Krzyżowej pozostaje nieuchwytny dla oka  i pozostaje tajemnicą każdego podejmującego to wyzwanie. Każdy z uczestników niesie swoje intencje, problemy, swój trud, ale jedynym i najważniejszym celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest spotkanie z Bogiem.

Ludzi odważnych, sprawnych piechurów, którzy nie boją się trudów i zmęczenia zapraszamy na rozważanie Misterium Drogi Krzyżowej podczas tej pieszej, nocnej wędrówki.

W tym roku proponujemy 5 tras:

Trasa św. Pawła –  z Sanktuarium w Leśniowie na Jasną  Górę (41km).

Trasa św. Dominika– z Sanktuarium w Gidlach na Jasną Górę (45 km).

Trasa św. Jacka – z Sanktuarium w Gidlach do Radomska (40 km).

Trasa św. Judy Tadeusza – ze Świętej Anny na Jasną Górę (41 km).

Trasa św. Jana Pawła II – z Sanktuarium w Wieluniu na Kalwarię w Praszce (41 km).

Informacje o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Częstochowie można znaleźć na stronie: www.edk.org oraz na profilu fb: Częstochowa.EDK

edk_2017