Archiwa tagu: Ewangelizacja

Świadectwa i Zdjęcia Kurs NOWE ŻYCIE

_DSC5697

Na naszej stronie parafialnej w zakładce GRUPY PARAFIALNE / SZKOŁA NOWEJ EWANGELIZACJI pojawiły się świadectwa z kursu Nowe Życie organizowanego przez naszą parafialną Szkołę Nowej Ewangelizacji w którym uczestniczyło 57 osób. Ze względu na naprawdę duże zainteresowanie informujemy już dziś że kolejny kurs odbędzie się w Maju. Zachęcamy do przeczytania świadectw i zastanowienia się nad uczestnictwem w nim.. Zdjęcia Kurs Nowe Życie 21-23 Marca 2014r.

Nowe Życie

W dniach 21-23 marca w naszej parafii odbył się już po raz 7 Kurs Nowe Życie. Prowadziła go nasza Parafialna Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Jana Chrzciciela. Bóg nas zaskakiwał każdego dnia. Zgłoszeń na Kurs było o wiele więcej, niż mogliśmy przewidzieć. Ostatecznie uczestników Kursu było 57 osób, w tym 20 z naszej parafii.

Jest to niesamowite narzędzie ewangelizacji. Przez głoszony Kerygmat, Bóg bardzo przyznaje się do tego dzieła, błogosławi i dotyka swoją Miłością. Jako prowadzący Kurs, mieliśmy wielką łaskę służenia Bogu i ludziom. Wierzymy, że to nie koniec.
Ze względu na wielkie zapotrzebowanie, pragnienia ludzi – koleleny Kurs odbędzie się w maju. Dokładny termin zostanie podany.

Dziękujemy księdzu Proboszczowi za wszelką życzliwość i otwartość na dzieło Nowej Ewangelizacji.

Zapraszamy także Ciebie na spotkania SNE św. Jana Chrzciciela w każdy czwartek na godz. 19.00. 

Rekolekcje przed Bierzmowaniem

W dniach od 28.02.2014 do 02.03.2014r. młodzież z naszej parafii brała udział w rekolekcjach „Spotkania” dla osób przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, które odbyły się w Olsztynie k/Częstochowy. W rekolekcjach uczestniczyło 30 osób. Młodzież z naszej parafii, która już przyjęła Sakrament Bierzmowania posługiwała bardzo owocnie podczas tych rekolekcji. Aż 15 młodych ludzi świadczyło o Jezusie, Żywym i Prawdziwym wobec swoich rówieśników. Pod opieką ks. Michała zdobywali umiejętności w prowadzeniu takich rekolekcji: prowadzili spotkania w grupach, mówili świadectwa, byli odpowiedzialni za muzykę i śpiew, przez co sami też spotkali Pana!  Zatem módlmy się za młodzież, zarówno z naszej parafii jak i z naszej Archidiecezji, by była gotowa zawsze służyć innym, rozwijała się i wzrastała w wierze poprzez pełnione posługi. Amen!