24 GODZINY DLA PANA

Odpowiadając na wezwania papieża Franciszka archidiecezja częstochowska przyłącza się do światowej inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana”, która potrwa od 9 do 10 marca. W archidiecezji częstochowskiej akcja „24 godziny dla Pana” odbędzie pod hasłem „Młodzi przed Panem” w czterech kościołach wyznaczonych przez abp Wacława Depo metropolitę częstochowskiego.

Rozpocznie się 9 marca Eucharystią o godz. 18. Następnie o godz. 19 będzie miało miejsce  nabożeństwo pokutne. Przez całą noc potrwa Adoracja Najświętszego Sakramentu, a wierni będą mieli okazję przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Akcja zostanie zakończona następnego dnia o godz. 18.

„24 godziny dla Pana” odbędzie się w: kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Częstochowie, kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Radomsku, kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Zawierciu oraz w kościele  pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Wieluniu.

Akcję „24 godziny dla Pana” w archidiecezji częstochowskiej koordynuje Zespół ds. Nowej Ewangelizacji.

W tym roku inicjatywa „24 godziny dla Pana” w archidiecezji częstochowskiej, zgodnie z wolą abp. Wacława Depo jest przygotowaniem do Synodu Młodych, który będzie miał miejsce w październiku 2018 r.

„Chcemy być w tym dniu z młodymi przed Panem, a nade wszystko chcemy być z Panem i słuchać, by móc kochać” – podkreśla ks. Michał Krawczyk, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji.

– W tym dniu rozpoczniemy również post, który potrwa do momentu zakończenia Synodu. Formularz postu będzie dostępny na stronie http://dlaewangelizacji.pl/  – dodaje ks. Krawczyk

Inicjatywa 24 godziny dla Pana, którą będziemy przeżywać w piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu, powinna zostać rozpropagowana w diecezjach. Wiele osób powraca do Sakramentu Pojednania, a wśród nich wiele osób młodych, którzy w podobnym doświadczeniu odnajdują często drogę powrotu do Pana, aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu. Z przekonaniem na nowo kładziemy w centrum Sakrament Pojednania, ponieważ pozwala dotknąć nam wielkość miłosierdzia. Będzie to dla każdego penitenta źródłem prawdziwego pokoju wewnętrznego. Nie zmęczy mnie nigdy powtarzanie, żeby spowiednicy stali się prawdziwym znakiem miłosierdzia Ojca. Każdy spowiednik powinien przyjmować wiernych jak ojciec z przypowieści o marnotrawnym synu: to ojciec, który wybiega na spotkanie syna, pomimo, że ten ostatni roztrwonił majątek. Spowiednicy są wezwani, aby objąć skruszonego syna, który wraca do domu i by wyrazić radość do drugiego syna, który pozostał na zewnątrz i jest niezdolny do radości. Spowiednicy są wezwani do tego, aby byli zawsze i wszędzie, w każdej sytuacji i pomimo wszystko, znakiem prymatu miłosierdzia.

Franciszek Papież, Bulla MISERICORDIAE VULTUS